X

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 22 اردیبهشت 1397 - 12:12:12 ب.ظ

با حضور مدیرکل در نشست 12 ساعته شورای اداری ثبت اسناد استان تهران تصمیم گیری شد : برنامه ریزی در جهت تحقق 25 درصد افزایش عملکرد در سالجاری

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران در دومین نشست شورای اداری با تأکید بر اجرای سیاست های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و ابلاغ برنامه ی سالانه به ویژه اجرای شمیم (شبکه مدیریت یکپارچه ملک) ، کاداستر ، اسکن دفاتر املاک و گردش فیزیکی پرونده ها در ادارات ثبت در راستای ارائه مطلوب تر خدمات ثبتی در بستر الکترونیکی ، گفت ؛ با توجه به عملکرد ثبت استان تهران در سال گذشته و افزایش بازدهی و بهره وری در بسیاری از حوزه ها ، امسال نیز با همت مدیران و کارکنان خدوم افزایش صدور سند مالکیت را تا 25 درصدی هدف گذاری نمودند .

سیدصادق سعادتیان در این نشست که اجرای برنامه های در طول 1396 و همچنین عملکرد ادارات در فروردین سال 1397 مورد بررسی قرار گرفت ، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی ، دستور دادند خرید و استفاده تمام اقلام مصرفی اعم از نوشت افزار و کاغذ و تجهیزات اداری الزاماًَ  تولید داخلی باشد . ایشان همچنین بر صرفه جویی جدی در مصرف آب در ادارات ثبت با توجه به شرایط خاص منابع آبی و اتخاذ تدابیر لازم جهت کاهش حداقل 20 درصد مصرف آب تأکید کردند .

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران ، ضمن تأکید بر ارتقاء سلامت اداری و تکریم ارباب رجوع ، جلوگیری از هدر رفت و مصرف صحیح برق ، تلفن ، بنزین و نوشت افزار و دیگر منابع اداری که متعلق به بیت المال می باشد را خواستار شد و رعایت و دقت در مصرف انرژی و لوازم اداری را واجب و تکریم و خدمت به مردم را عبادت برشمرد .

به گزارش روابط عمومی ثبت اسناد استان تهران در دومین نشست شورای اداری عملکرد مناطق ثبتی و اجرای اسناد رسمی و ثبت شرکت در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار گرفت که بر این اساس صدور اسناد مالکیت در فروردین سالجاری علیرغم تعطیلات زیاد نسبت به فروردین سال گذشته 25 درصد افزایش و مختومه کردن پرونده های اجرای اسناد رسمی در سطح استان تهران و همچنین تفکیک در حوزه املاک به ترتیب 81 و 104 درصد نسبت به فروردین سال گذشته رشد داشته است . همچنین در 27 منطقه ثبتی استان تهران بیش از 90 درصد پاسخ استعلامات و ثبت خلاصه معاملات در دو روز که از این تعداد در 10 منطقه ثبتی 98 تا 100 درصد پاسخ استعلامات و ثبت خلاصه معاملات ظرف دو روز انجام می شود .

سعادتیان در بخش دیگری از بررسی ها اعلام داشتند این اداره کل در راستای تکالیف پیش بینی شده در قانون حدنگار (کاداستر) و قانون برنامه توسعه به کلیه دستگاهها جهت تثبیت مالکیت املاک و اراضی تحت اختیار و تولیت خود اعلام نموده جهت تعویض سند مالکیت خود اقدام نمایند . در این راستا درخصوص تعویض اسناد مالکیت ادارات و نهادها ، آموزش و پرورش ، سازمان جنگل ها ، اوقاف و امور خیریه ، مسکن و شهرسازی و سایر نهادها توصیه جدی کردند تا در جهت حفظ حقوق بیت المال و اموال عمومی ادارات ثبت با نهادها ، ادارات و دستگاههای اجرایی و متولیات اراضی و املاک نهایت همکاری را داشته باشند .

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است